Новини

Виставка-пам'ять "Стоїть в скорботі мати Україна"

Щороку в Україні вшановують пам’ять мільйонів невинно загиблих громадян, які у 1932- 1933 роках були виморені штучно організованим голодом. Ці сумні, жахливі події бентежать пам'ять кожного свідомого громадянина.
На вшанування пам'яті підготовлено виставку-пам'ять "Стоїть в скорботі мати Україна". На ній представлено  документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади очевидців, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс  страждання  та біль, спричинені тоталітарним   режимом. Тільки пам’ятаючи  минуле ми можемо творити сьогодення  і мріяти про  майбутнє.
Помолімось за кожну загублену душу.

******************************************************** 

21 листопада - День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

 


 ********************************************************

14 жовтня - День українського козацтва

З нагоди святкування Дня українського козацтва та Дня захисника України в бібліотеці організовано книжкову виставку "За честь, за волю, за українську долю".


В актовому залі школи відбувся інтелектуально-розважальний захід "Козацькі розваги", організований спільно бібліотекою та школою. Учні 10-11 класів змагались між собою в різноманітних конкурсах. 


********************************************************

«Трагедія Бабиного Яру: біль і гнів»

Бабин Яр… Всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Близько 100 тис цивільних громадян і військових були розстріляні нацистами у 1941-1943 роках.

В пам'ять жертв цієї трагедії в бібліотеці було оформлено тематичну виставку-факт «Трагедія Бабиного Яру: біль і гнів». Користувачі мають можливість ознайомитися з маловідомими сторінками історії та переглянути ілюстрації-спогади очевидців трагедії бабиного Яру.
********************************************************

Експрес інформація «Їх слава сяє над Україною!»

У 2019 році Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Дата приурочена до дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року, дня найбільших втрат української армії на Донбасі…

У серпні під містом Іловайськ розгорнулась одна з найстрашніших битв для української армії у війні на Донбасі. Бої тривали майже місяць з 6 по 29 серпня і увійшли в історію під назвою “Іловайський котел”. Українська армія втратила 366 воїнів, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 - потрапили у полон.

29 серпня 2014 року, під час забезпечення «зеленого коридору» в районі Іловайська для виходу з оточення українських військовослужбовців, по них, а також по автомобілю із символом «Червоного Хреста», було здійснено інтенсивні обстріли. Такі дії збройних сил Російської Федерації є воєнним злочином, адже віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, що забороняє «вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства».

Ці події стали одним із переломних моментів війни на сході України: Збройні Сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Скориставшись поразкою українських військ під Іловайськом, російські підрозділи просунулися на захід і захопили Тельманівський і Новоазовський райони до Маріуполя. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення 5 вересня 2014-го Мінських угод щодо тимчасового припинення вогню і початку політичного врегулювання.

 ********************************************************

У світі чарівної книги

Під такою назвою відбулась екскурсія учнів 3 класу школи-філії І-ІІ ступеня села Підманево ОЗЗЗСО Світязького ліцею до бібліотеки. Бібліотекар Валентина Оксентюк познайомила з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у книгозбірні.

Всі діти, що побували на заході, мали змогу записатися до книгозбірні, стати справжніми читачами.

 

   

********************************************************

Міжнародний день захисту дітей

Щороку 1 червня відзначається свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення мрій та сподівань на краще. В цей день для активних читачів було організовано та проведено конкурсно-ігрова програма «Хай щастю дитини не буде кінця».

Діти отримали гарний настрій, радість та багато позитивних емоцій.

      

           

********************************************************

відзначення дня європи у бібліотеці

День Європи в Україні відзначається з 2003 року. Для українців це особливий день. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн Європи.

З цієї нагоди у бібліотеці була проведена пізнавальна година  «Цікаві факти про Європу», а також організована виставка-подорож «Вивчай Європу – змінюй Україну».

   


********************************************************

День матері - свято любові і поваги

Минають роки, десятиліття, змінюються устрої, а на землі споконвіку є мати. Вічна і свята, грішна і праведна, як і ця свята земля, на якій ми живемо. День за днем, рік за роком, матері віддають нам свою ласку, мудрість, добро, вчать чесності, гідності, любити свою землю, свій край, поважати усіх, завжди бути людиною.

Щороку в другу неділю травня ми святкуємо День Матері. З цієї нагоди у бібліотеці організовано виставку «Вклонімось мамі до землі!»

І сняться часто зорі голубі

І мама на порозі біля хати

За все, що маю, дякую тобі,

За все що маю і буду мати.********************************************************

Виставка-пам'ять 

«Тільки пам'ять не сивіє, вічно житиме в віках»

Минає 72 роки, що відокремлюють нас від перемоги над нацистським режимом. Український народ безмежно вдячний тим, хто ціною власного життя здобув перемогу над жорстоким ворогом під час Другої світової війни, і завжди буде пам’ятати героїзм наших співвітчизників.

Напередодні Дня пам’яті та примирення і з метою вшанування Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеці відкрито виставку-пам'ять «Тільки пам'ять не сивіє, вічно житиме в віках». На ній представлені книги, які присвячені подіям цього періоду історії, спогадам учасників бойових дій.********************************************************

  До 150-річчя від народження 

Лесі Українки

«На світі запалає

Покинутий вогонь моїх пісень

І стримуваний пломінь засіяє,

Вночі запалений, горітиме удень.

Ці слова Лесі Українки стали прологом до масового заходу який пройшов в бібліотеці до 150-річчя від народження видатної поетеси.

Година поезії «Зоріє повік поміж нас» підготовлено і проведено спільно з директором сільського будинку культури.

Для заходу діти підготували розповідь про життя і творчість Лесі Українки, натхненно читали улюблені вірші поетеси.

Книжкова виставка «Я жива! Я буду вічно жити» яка супроводжувала зацікавила юних читачів.

Всім було весело, цікаво, а найголовніше що ніхто не залишився байдужим.

Після заходу діти вибрали книги для домашнього читання.
********************************************************

10 грудня – День захисту 

прав людини

День прав людини відзначається в память проголошення  Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної  декларації прав людини.

В бібліотеці  оформлено тематичний куточок  « Я і мої права», де представлено правознавчі видання із фонду бібліотеки. Ці видання сприятимуть поглибленню правових знань користувачів бібліотеки.

 
 
 ********************************************************

 «Слава Героям»

День пам'яті захисників України — пам'ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня. Він приурочений пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. До цієї дати в бібліотеці організована книжкова виставка «Слава Героям». 

Немає коментарів:

Дописати коментар